Smart Karaoke ve Organizasyon

0532 227 69 54 - seckin@smartkaraoke.com

Smart Karaoke Türkçe Şarkı Listesi Smart Karaoke Yabancı Şarkı Listesi

ANASAYFA > SIK SORULAN SORULAR

Karaoke Nedir?

Japonca‘da boş orkestra anlamına geliyor. Şarkıların vokal kısmı silinerek ve söz  trafiğinin ekrana yansıtılmasıyla karaoke şarkı oluşturuluyor. Böylece solist siz oluyorsunuz. Ekranda müzikle beraber orijinali gibi senkronize akan şarkı sözlerini takip ederek şarkıyı siz seslendiriyorsunuz.

Karaoke kiralarken nelere dikkat etmeliyiz ?

Eğer 3-4 kişilik bir ev partisi verecekseniz evinizde bulunan DVD playerlarda çalışan karaoke DVD’ler alabilirsiniz.

5’ten daha fazla katılımcının olacağı kaliteli bir karaoke parti vermek istiyorsanız mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

1)    Kiralama yapacağınız şirketin mutlaka referanslarına bir göz atın. 2-3 büyük firma ile çalışmış olması artı puandır. İnternet sitesinde referanslar bölümü yoksa firmadan sizinde adını bildiğiniz firmaların referans bilgilerini isteyin ve telefonla teyid edin. Kötü karaoke firmalarının referans bölümleri genelde yapım aşamasındadır ve bu aşama hiç bitmez
2)    Kiralama yapacağınız şirketin daha önce yaptığı organizasyonlardan çekilmiş fotoğraflarını inceleyin. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise fotoğrafta şirket logosunun gözükmesi. Resimler hem yapacağınız organizasyonla ilgili fikirler verebilir hem de yapmış olduğu işlerin ispatıdır.
3)    Kiralama yapacağınız şirkete teknik malzemelerin markalarını ve özelliklerini mutlaka sorun. Organizasyon yerine malzemeleri mutlaka kontrol edin. Eğer size iletilen markaların gelmediyse itiraz edin.
4)    Bütün gece partiye yön verecek kişi K.J’dir (sistemi kuran, karaoke şarkıların akışını sağlayan ve ses ayarlarını yapan ) . Bütün sistem ve şirket ne kadar kaliteli olursa olsun kötü bir K.J gecenizi mahvedebilir.
5)    Karaoke kiralaması yapacağınız şirketin mutlaka bu işe ağırlığının olması gerekir. Genelde organizasyon firmaları kendilerine gelen bu istekleri geri çevirmemek için az sayıda temin ettikleri karaoke şarkılarla ile bu işi yapmaya çalışmaktadırlar.

Nerelerde karaoke yapılır?

Karaoke bir eğlence biçimidir. Eğlenmek istediğiniz her yerde veya eğlendirmek istediğiniz her yerde karaoke yapabilirsiniz.

Karaoke Arşivi Önemlimidir?

Karaoke partinizde ne kadar çok şarkı alternatifi varsa o kadar eğlenceli geçer. Şarkılar birbirlerini çağrıştırırlar ve o anda aklınıza gelen şarkının karaoke versiyonu yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Karaoke Yapmak İçin Sesimin Güzel Olması Gerekli Mi?

Kesinlikle gerekli değildir. Çok kötü olmayan bir sesiniz varsa mikrofona bağırmadığınız ve nağme yapmaya çalışmadığınız sürece hiç kimseyi rahatsız etmez hatta cesaretinizden dolayı alkışlanabilirsiniz.

Karaoke Partisi Nasıl Gerçekleşir?

Karaoke partisi başlamadan önce şarkı listeleri dağıtılır ve katılımcılardan şarkı istekleri toplanarak sırasıyla çalınır.